فهرست بستن

راهنمای انتخاب انتخاب بهترین توستر برای آشپزخانه • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

توسترها یکی از کاربردی‌ترین و رایج‌ترین لوازم آشپزخانه هستند اما کار با آن‌ها و رسیدن به تعادل موفقیت‌آمیز میان برشته بودن بیرون نان و رطوبت داخل آن ممکن است دشوار باشد. اگر به فکر انتخاب بهترین توستر هستید، باید به ویژگی‌هایی مانند شکاف بزرگتر دهانه‌ی توستر توجه کنید. چه در حال تهیه‌ی یک صبحانه‌ی ساده باشید و چه در فکر تهیه‌ی یک میان‌وعده‌ی پردردسرتر، توستر مناسب می‌تواند تجربه‌ی آشپزی را برای شما لذت‌بخش کند. علاوه‌براین، ممکن است با کمک این توستر کارهای دیگری هم بتوانید انجام بدهید. در این مقاله، راهنمای خرید توستر را می‌خوانید. با کمک این راهنما به راحتی می‌توانید سبک آشپزی خود را ارتقا بدهید.

یک توستر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

امروزه انواع مدل‌های توستر با بهترین ویژگی‌ها عرضه می‌شوند. این قابلیت‌ها فراتر از کاربرد اصلی توستر هستند و ممکن است شما را شگفت‌زده کنند. در ادامه، چند ویژگی مهم توسترهای باکیفیت که می‌توانند مشکلات آشپزی و تهیه نان تست را حل کنند، می‌خوانید.

۱. لاین‌های بیشتر برای برش‌های بیشتر

یک توستر استاندارد معمولا دارای دو یا چهار شیار است، اما توسترهای تجاری اغلب شش شیار دارند. توسترهای تک شیار نیز در بازار فروخته می‌شوند. اگر خانواده بزرگی دارید، توسترهای ۴ تکه به شما کمک می‌کنند تا نان تست بیشتری نسبت به توسترهای ۲ تکه در دسته‌های کمتر سرو کنید.

۲. شیارهای بسیار طولانی و عریض

توسترهایی که شیارهای طولانی‌تر و عریض‌تر دارند، می‌توانند نان‌هایی بزرگتر از نان تست ساده را برشته کنند. عریض‌تر بودن این شیارها به شما کمک می‌کند تا نان‌های خانگی و صنعتی را درون توستر گرم کنید. این نان‌ها طعم رضایت‌بخشی خواهند داشت. به عنوان مثال، برخی از مدل‌های توستر شکاف‌هایی با عرض تقریبا ۳.۸ سانتی‌متر دارند تا هر چیزی از نان معمولی گرفته تا شیرینی، کوکی و نان‌های خانگی را در خود جای دهند. با استفاده از چنین توسترهایی برای گرم کردن نان و شیرینی‌جات هیچ محدودیتی نخواهید داشت.

۳. اهرم‌های بالابر

با کمک این اهرم‌ها می‌توانید نان را داخل دستگاه ببرید و بعد از تمام شدن کار، نان تست را از توستر بردارید. با وجود این، برخی از مدل‌های قدیمی توستر همیشه نان تست را به اندازه‌ی کافی بالا نمی‌آورند. بنابراین، شما باید آن را با دست بگیرید که احتمال دارد دست‌تان بسوزد. در انتخاب بهترین توستر، باید دقت کنید که اهرم بالابر داشته باشد و این اهرم به خوبی کار کند. به این ترتیب، می‌توانید حتی کوچکترین تکه‌های نان را هم به اندازه‌ی کافی بالا ببرید تا آن‌ها را به راحتی بگیرید و از انگشتان خود در برابر گرما محافظت کنید.

بیشتر مدل‌های توستر به ویژه توسترهای جدید این قابلیت را دارند که از اهرم برای بالا بردن نان تا نیمه و بررسی میزان برشته شدن آن استفاده کنید. در نتیجه، هر زمان که نان از نظر شما به اندازه‌ی کافی برشته شد، می‌توانید آن را بردارید.

۱,۸۰۰,۰۰۰

۱,۵۲۵,۰۰۰

تومان

۱,۹۸۵,۰۰۰

تومان

۴. کنترل میزان برشته شدن نان تست

نان تست برشته از نظر هر کسی یک رنگ و شکل دارد. اگر برای انتخاب بهترین توستر دقت کنید، می‌توانید دستگاهی با درجه‌ی کنترل میزان برشته شدن نان بخرید. با کنترل میزان برشته شدن نان تست، می‌توانید اندازه‌ی برشته شدن نان تست مورد نظر برای غذا، خودتان یا هر شخص دیگری را تعیین کنید. به طور مثال، برخی از مدل‌های توستر دارای هفت درجه‌ی تنظیمات برشته شدن نان هستند. در نتیجه، می‌توانید نان تستی روشن، تیره یا به هر رنگی میان این دو داشته باشید.

۵. قابلیت‌هایی خاص برای برشته کردن نان تست

 انتخاب بهترین توستر

برخی از مدل‌های توستر تنظیماتی متناسب با یک غذا یا موقعیت خاص دارند. به این ترتیب، می‌توانید برای بهتر شدن صبحانه، توستری با این قابلیت‌ها انتخاب کنید. به عنوان مثال، برخی از مدل‌های توستر تنظیمات نان بیگل دارند. این تنظیمات برای نان شیرینی‌ها طراحی شده‌اند و آن‌ها را از داخل گرم و از بیرون ترد می‌کنند. درجه‌ی گرمایشی برخی از مدل‌های توستر تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد تا در حین برشته کردن داخل شیرینی، قسمت بیرونی آن را به آرامی قهوه‌ای کند.

تنظیمات زمان هم در برخی از مدل‌های توستر وجود دارد. این تنظیمات به شما امکان می‌دهند تا فقط چند ثانیه‌ی دیگر به مدت‌زمان مورد نظر خود اضافه کنید تا نان تست کاملا برشته شود. این تنظیمات درست مانند دکمه‌ی مفید «افزودن ۳۰ ثانیه» در مایکروویو است.

تنظیمات یخ‌زدایی هم ویژگی دیگری است که برخی از انواع توستر دارند. این تنظیمات به شما امکان می‌دهد تا نان را مستقیما ار درون فریزر به توستر منتقل کنید. با استفاده از این قابلیت، توستر می‌تواند یک تکه نان منجمد را یخ‌زدایی کند. سپس، آن را در مدت‌زمانی که گاهی به کمتر از یک دقیقه می‌رسد، برشته کند.

۶. سینی خرده نان متحرک

اگر یک نان شیرینی یا یک تکه نان تازه برشته شده داشته باشید، این سینی به کارتان می‌آید. با استفاده از این سینی متحرک یم‌توانید خرده نان‌ها یا تکه‌های شیرینی را جمع کرد تا دستگاه‌ راحت‌تر تمیز شود.

۷. ویژگی‌های خاص توسترها

توسترها دستگاه‌های بسیار ساده‌ای هستند اما برخی از مدل‌های آن طوری طراحی می‌شوند که چشم‌گیر باشند و نظر مشتری را به خود جلب کنند. برای انتخاب بهترین توستر نیازی نیست که حتما این ویژگی‌ها را در نظر بگیرید اما وجود این قابلیت‌ها به کاربردی‌تر شدن دستگاه شما کمک می‌کند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

  • چراغ‌های LED که مدت‌زمان انجام کار، پیشرفت آن یا شمارش معکوس زمان‌شمار را نشان می‌دهند.
  • زنگ هشدارهایی که به شما اطلاع می‌دهند که نان تست آماده است.

۸. نمای بیرونی توستر

نمای بیرونی توستر باید طوری طراحی شده باشد که به راحتی تمیز شود. وجود شکاف‌هایی روی بدنه‌ی توستر ممکن است باعث دشوار شدن تمیز کردن لکه‌ها و کثیفی‌ها شود. لبه‌های تیز روی شیارها یا سایر بخش‌های آن هم نان را موقع حرکت خراب می‌کند. هرچند فولاد ضدزنگ برای بدنه‌ی توستر از پلاستیک جذاب‌تر به نظر می‌رسد اما اغلب تمیز کردن آن دشوارتر است.

۹. دمای لمس توستر

دمای بدنه‌ی بیرونی توستر باید هنگام برشته کردن نان تست به اندازه‌ی کافی خنک بماند تا بتوان آن را لمس کرد. این دما نباید از ۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد تجاوز کند. اگر دمای لمس یا همان دمای بدنه‌ی یک توستر از این میزان بیشتر می‌شود، بهتر است به خرید آن توستر فکر نکنید.

۱۰. بدنه‌ی شیشه‌ای

اگر والدین یا بستگانی کهن‌سال دارید، ممکن است این اتفاق غیرمعمولی را تجربه کرده باشید که زنگ هشدار توستر به صدا درآمده و نان کاملا سوخته اما آن‌ها هنوز متوجه این اتفاق نشده‌اند. برای اینکه دچار چنین حوادثی نشوید، می‌توانید یک توستر با بدنه‌ی شیشه‌ای بخرید. به این ترتیب، موقع برشته شدن نان می‌توانید قهوه‌ای و برشته شدن آن را مشاهده کنید.

۱۱. قابلیت تعمیر

بیشتر توسترها هزینه‌ای اندک دارند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با پایان عمر خود وارد زباله‌های الکترونیکی می‌شوند. در مقابل، برخی از برندهای سازنده‌ی توستر، این دستگاه‌ها را با چندین قطعه‌ی قابل تعویض یا قابل تعمیر و دوره‌های گارانتی پنج ساله می‌فروشند. هر چند قیمت اولیه‌ی این دستگاه‌ها به طور قابل توجهی بیشتر است اما می‌توانند چندین سال بیشتر از توسترهای ارزان‌قیمت دوام بیاورند. برخی از برندها نیز بعضی از قطعات توستر مانند سینی خرده نان می‌فروشند تا بتوانید این قطعات را پس از چند سال تعویض کنید.

بهترین مدل‌های توستر

انواع توستر

برای انتخاب بهترین توستر، باید مدل‌ها و برندهای خوب را بشناسید. از این راه، می‌توانید میان بهترین‌ها یکی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که معمولا بهترین انواع و مدل‌های توستر در مقایسه با توسترهای ساده قیمت بیشترین دارند. اگر به فکر انتخاب بهترین توستر هستید، بهتر است که هزینه‌ای بیشتر را برای خرید یک توستر بادوام خرج کنید. به این ترتیب، به جای اینکه هر چند وقت یک بار هزینه‌ی تعمیر توستر ارزان و بی‌کیفیت را بپردازید، برای یک عمر توستری بی‌دردسر خواهید داشت. در ادامه، بهترین مدل‌های توستر را می‌خوانید.

توستر بوش مدل TAT3P424

توستری ساخته شده از فولاد ضد زنگ که هر بیننده‌ای ظاهر و طراحی آن را تحسین می‌کند. این توستر ظاهری براق دارد، مستحکم و بسیار سبک وزن است. ۴ شیار دارد، دکمه یخ زدایی و دکمه گرم کردن مجدد هم از قابلیت‌های آن است. از آن گذشته، می‌توانید هر یک از شیارهای برشته کردن نان را به طور مستقل از یکدیگر به کار ببرید.

۳,۰۵۰,۰۰۰

تومان

۳,۴۰۰,۰۰۰

تومان

توستر زولینگ مدل Enfinigy 53008

براق، جذاب و بسیار کاربردی، این توستر هر آنچه شما نیاز دارید را یک‌جا دارد. این توستر هر دو طرف نان تست را تقریبا یکسان برشته می‌کند.

توستر زولینگ آلمانی تقریبا با هر نانی که داخل آن بگذارید به خوبی کنار می‌آید و آن را برشته می‌کند. فرقی هم نمی‌کند که این نان نان یخ‌زده باشد یا نان ضخیم، نان شیرینی و نان سوپرمارکتی تکه‌شده استاندارد، به‌هرحال، زولینگ آن را برشته می‌کند. این توستر دارای قابلیت‌های معمول یعنی گرم کردن و یخ‌زدایی همراه با تنظیمات نان بیگل است که همه با نشانگرهای مخصوص مشخص شده‌اند. دکمه «لغو» نیز همان صفحه قهوه‌ای رنگ توستر است. البته، این دکمه چندان مشخص نیست زیرا با آرم زولینگ یکی شده است.

این توستر دو شیار دارد. بنابراین، برای خانواده‌های بزرگتر مناسب نیست، اما مدل‌های چهار و شش شیار آن را هم می‌توانید در بازار پیدا کنید.

توستر کیچن اید مدل Artisan 5KMT4205

این مدل جدید توستر کیچن اید اندازه، طراحی و ساختار فلزی جذابی دارد. تنظیمات پیچیده‌ی این مدل توستر به شما این امکان را می‌دهد تا نان‌هایی با اندازه‌های مختلف را به‌سادگی برشته کنید.

۴ شیار بسیار عریض این توستر با سنسور کنترل می‌شوند. این شیارها با حرکت ملایم اهرم پایین می‌آیند. به این ترتیب، می‌توانید نان را به هر شکلی که می‌خواهید برشته کنید. توستر کیچن اید ۴ شیاری وسایل اضافی مفیدی مانند قفسه نان تست همراه دارد. اگر فضا و بودجه‌ی لازم برای انتخاب بهترین توستر را دارید، این مدل توستر نظر شما را به خود جلب خواهد کرد.

۴,۵۰۰,۰۰۰

۴,۴۱۰,۰۰۰

تومان

۱۰,۳۰۰,۰۰۰

تومان

توستر برویل مدل VTT981

این مدل توستر یک مدل زیبا و با قیمت مناسب از یک برند معتبر است. ویژگی مهم این مدل توستر که می‌توان به آن اشاره کرد، قابلیت «بلند کردن و نگاه کردن» نان تست است. با کمک این تنظیمات، می‌توانید نان تست را به سمت بالا ببرید و بدون لغو عملیات برشته کردن نان، نگاهی به میزان برشته شدن آن بیندازید. پس از آن، باید تعیین کنید که کدام یک از تنظیمات دستگاه را دوباره به کار می‌برید. اگر از نحوه‌ی برشته شدن نان تست خود راضی هستید، می‌توانید فرآیند کار برشته شدن نان را در همان مرحله متوقف کنید.

این توستر تمام ویژگی‌های سنتی مورد نیاز و انتظار شما (از جمله یخ‌زدایی و گرم کردن مجدد نان) را دارد و استفاده از آن بسیار ساده است.

توستر دوالیت مدل NewGen

چند توستر از برندهای مختلف

این توستر برخلاف سایر مدل‌های توستر، تنظیمات برشته شدن نان را ندارد. در عوض، مدت‌زمان برشته شدن نان را انتخاب می‌کنید. پس از آن، تایمر توستر به‌تدریج می‌چرخد. بعد از تمام شدن کار هم نان به جای بیرون آمدن، درون توستر گرم می‌ماند تا آن را با استفاده از اهرم دستگاه بالا ببرید.

توستر اسمگ مدل TSF03

توستر با طراحی زیبا، امضای خاص خود را دارد. این توستر همه‌کاره با رنگ‌های پاستلی یکی از زیباترین لوازم آشپزخانه‌ی شما می‌شود.

شیارهای این مدل توستر بسیار عریض هستند و تکه‌های بلندتر نان را به صورت افقی نگه می‌دارند. توستر اسمگ در مجموع، ۱۱ حالت برای برشته شدن نان دارد. به این قابلیت‌ها باید تنظیمات کاربردی گرم نگه داشتن نان، یخ‌زدایی، گرم‌کن نان و قفسه‌ی مخصوص ساندویچ را هم اضافه کنید.

۱۱,۳۰۰,۰۰۰

تومان

۱۲,۰۹۰,۰۰۰

تومان

توستر فیلیپس مدل HD2640

این توستر جمع و جور یک توستر سازگار با محیط زیست و بی عیب و نقص برای خانه‌های کوچکتر یا آشپزخانه‌هایی است که فضای محدودتری دارند. این توستر از پلاستیک‌هایی ساخته شده که از منابع بیولوژیکی و تجدید‌پذیر هستند.

توستر فیلیپس کوچکتر از حد متوسط و بسیار سبک است اما به طرز شگفت‌انگیزی سریع کار می‌کند. این مدل توستر بسیار کاربردی است و برای برشته کردن همه‌ی نان‌ها به جز بلندترین آن‌ها به خوبیبه کار می‌رود. این مدل توستر یک درپوش اضافی هم دارد که درصورت عدم استفاده از توستر، آن را تمیز، مرتب و عاری از گرد و غبار نگه می‌دارد.

قابلیت یخ‌زدایی این مدل توستر با دکمه برشته شدن نان ترکیب شده است. بنابراین، نمی‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید برش نان یخ‌زدایی شده‌ی شما تا چه اندازه برشته شود. البته، همیشه و در هر مرحله‌ای که بخواهید می‌توانید از دکمه‌ی «لغو» توستر استفاده کنید. این توستر جمع و جور هدیه‌ای عالی برای دانشجویانی است که به محیط زیست اهمیت می‌دهند.

۱,۹۸۵,۰۰۰

تومان

۱,۹۶۸,۹۹۰

تومان

کلام آخر

توستر ابزاری کاربردی است که هر آشپزخانه‌ای به آن نیاز دارد. با انتخاب بهترین توستر می‌توانید انواع نان و شیرینی را گرم و برشته کنید. برای انتخاب بهترین توستر می‌توانید از نکاتی که توضیح دادیم، کمک بگیرید. یکی از مدل‌های توستری که در این مقاله خواندید هم می‌تواند به جزو جدانشدنی و کاربردی آشپزخانه‌ی شما تبدیل شود.

منبع: BestBuy

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *