فهرست بستن

اولین نسخه‌ی پیش‌نمایش اندروید 15 منتشر شد • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

بالاخره اولین نسخه‌ی پیش‌نمایش اندروید ۱۵ منتشر شد و همانطور که انتظار می‌رفت، شاهد تغییرات متعددی در بخش‌های زیربنایی سیستم‌عامل هستیم. این اتفاق در زمانی رخ می‌دهد که گوگل روابط کاری خود را با رقیب-دوست خود، سامسونگ، تقویت کرده است. تمرکز بر سلامت کلی پلتفرم و همکاری نزدیک‌تر با سازندگان سخت‌افزار، به‌ویژه با در نظر گرفتن رقابت با اپل که همواره به تلفیق سخت‌افزار و نرم‌افزار شهرت دارد، منطقی به نظر می‌رسد.

پیش‌نمایش اول توسعه‌دهندگان از امروز در دسترس است و نسخه‌های بتا عمومی نیز در اوایل بهار منتشر خواهند شد تا گوگل بتواند تا ماه ژوئن به ثبات مورد نظر خود در پلتفرم دست یابد. برخی از به‌روزرسانی‌ها به چارچوب عملکرد پویای اندروید مربوط می‌شوند که به مدیریت تعامل اپلیکیشن‌های پرمصرف با سیستم تامین انرژی گوشی کمک می‌کند. این تغییرات با هدف بهبود واکنش دستگاه به نیازهای پردازنده گرافیکی، پردازنده مرکزی و سیستم‌های حرارتی صورت گرفته و به اپ‌هایی که باید مدت طولانی در پس‌زمینه فعال باشند کمک می‌کند تا با مصرف انرژی بهینه انجام وظیفه کنند.

اندروید 15

سایر تغییرات صورت گرفته مربوط به بهبود حریم خصوصی هستند که مثلا می‌توانیم به محافظت بیشتر در برابر نفوذ به فایل‌های سیستمی اشاره کنیم. از دیگر تغییرات، باید به امکان ضبط کردن ویدیو از فعالیت یک اپلیکیشن به جای ضبط ویدیو از کل نمایشگر اشاره کنیم. اندروید ۱۵ همچنین کیفیت دوربین در اپلیکیشن‌های شخص ثالث را بهبود می‌بخشد، موضوعی که اخیراً سامسونگ نیز روی آن کار کرده است. همچنین پیش‌نمایش تصاویر کم‌نور از پردازش اضافی بهره‌مند می‌شود تا روشن‌تر به نظر برسند، بیشتر شبیه آنچه پس از فشار دادن دکمه شاتر می‌بینید.

باید ببینیم نسخه‌های بعدی پیش‌نمایش اندروید ۱۵ با چه تغییراتی روبرو می‌شوند و آیا این نسخه نسبت به اندروید ۱۴ قرار است تغییرات بزرگی را دریافت کند یا نه.

منبع: The Verge

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *