فهرست بستن

نقدها و نمرات Final Fantasy 7 Rebirth منتشر شد؛ سمفونی نوستالژی و نوآوری • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

بازی Final Fantasy 7 Rebirth در نزدیکی زمان انتشار قرار دارد و نقدهای آن که زودتر از زمان عرضه‌ی این اثر منتشر شده‌اند، خبر از یک اثر فوق‌العاده می‌دهند. این دنباله به دلیل اکشن جذاب و مکان‌های بزرگ جهان باز مورد تحسین قرار گرفته شده و گفته می‌شود زمانی که از داستان بازی اصلی در سال ۱۹۹۷ منحرف می‌شود، در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد.

همانطور که احتمالا می‌دانید، در این بازی در حالی که کلود و رفقایش از میدگار فرار می‌کنند، روایت به شکل‌های غیرمنتظره‌ای تغییر کرده و در واقع به شیوه‌های قابل توجهی از بازی اصلی منحرف می‌شود. این سفر در نهایت در مکانی به نام پایتخت فراموش شده از بازی اصلی به اوج می رسد. البته بازی بی نقص نیست اما به نظر می‌رسد که آن نکته‌های منفی به ندرت بر نکات برجسته‌ی بازی سایه می‌اندازد و به گفته‌ی منتقدان، این یک بازی طولانی و وقت‌گیر است که شما را در داستان خود غرق می‌کند.

بازی final fantasy 7 rebirth

گیم‌اسپات (GameSpot) / 8 از ۱۰

تمور حسین (Tamoor Hussain)، از رسانه‌ی گیم‌اسپات در بررسی خود از بازی نوشت:

بازی تمرکز روایی خود را روی شخصیت‌ها حفظ می‌کند و در عین حال ابعاد جدیدی را به مبارزه می‌آورد، با این حال در لحظات مهم دچار لغزش می‌شود. تعادل بین ایدئولوژی‌های متضاد به ندرت دیده شده و این در Final Fantasy 7 Rebirth مشهود است؛ اثری که برای ده‌ها ساعتی که عاملیت بازیکن را تاکید کرده، پاداش دارد، اما در چند ساعتی که آینده‌ی سری را می‌نویسد، ناامیدکننده است.

به عنوان یک بازی که وظیفه‌ی دشواری دارد تا از نظر کیفی به یکی از قوی‌ترین میراث‌ها در رسانه برسد، فصل دوم ارزشمندی است. اما اینکه آیا اسکوئر انیکس می‌تواند همه‌ی آن میراث را در قسمت سوم و آخر جمع کند یا خیر، موضوع بحث‌های زیادی خواهد بود. درست مانند تقاطع سرنوشت، آینده‌ای ناشناخته یک بار دیگر به صدا در آمده و هر چیزی ممکن است.

آی‌جی‌ان (IGN) / 9 از ۱۰

مایکل هیگام از رسانه‌ی آی‌جی‌ان بازی را یک بازسازی شگفت‌انگیز از دنیایی خاطره‌انگیز شمرده است:

بازی Final Fantasy ۷ Rebirth هم به عنوان یکی از بهترین اکشن نقش‌آفرینی‌ها پر از چالش‌های هیجان‌انگیز و هم به عنوان یک بازسازی شگفت‌انگیز از دنیایی که برای بسیاری از افراد برای مدت طولانی معنای زیادی داشته است، به طرز چشمگیری بر اساس آنچه که نسخه‌ی قبل ارائه کرده، ساخته شده است.

Rebirth

اینورس (Inverse) / 10 از ۱۰

هایس مدسن (Hayes Madsen) از اینورس، بازی در بهترین نسخه از فاینال فانتزی در دو دهه‌ی اخیر می‌داند:

بازی Final Fantasy ۷ Rebirth یک اثر فوق‌العاده بزرگ است، هم از نظر اندازه‌ی واقعی و هم از نظر جاه‌طلبی‌های ظاهرا کنترل نشده‌. از روایت‌های احساسی جذاب گرفته تا باس‌های هیجان‌انگیز و مینی‌‌گیم‌های مختلف، دامنه‌ی بازی Rebirth در ابتدا می‌تواند بیش از حد به نظر برسد، اما روح فاینال فانتزی ۷ حتی بیشتر از نسخه‌ی قبل در تمام جنبه‌های این تجربه نفوذ می‌کند. این اثر بهترین بازی فاینال فانتزی در دو دهه‌ی اخیر و حرکت به سوی آینده‌ای است که سری به آن نیاز دارد.

وی‌جی‌سی (VGC) / 5 از ۵

جردن میدلر (Jordan Middler) از وی‌جی‌سی، با اشاره به اینکه شخصیت‌های بازی عالی هستند، می‌گوید:

بازی Final Fantasy ۷ Rebirth یک اثر نقش‌آفرینی عالی با برخی از بهترین شخصیت‌ها در تاریخ صنعت بازی است. در حالی که برخی از محتوای جهان باز حاشیه‌ها را فرا گرفته و روایت اصلی بازی تا حدودی ضعیف شده است، زمان صرف شده با آریث، تیفا و بقیه‌ گروه این سفر جاده‌ای صدها ساعته را برای شما بسیار لذت بخش می‌کند.

گیمزرادار (GamesRadar) / 4.5 از ۵

ایان هریس (Iain Harris) از رسانه‌ی گیمزرادار، محتوای جانبی بازی را تحسین کرده است:

بازی Final Fantasy ۷ Rebirth تمام جذابیت‌های نسخه‌ی قبل را به ارمغان می‌آورد و در عین حال پیشرفت‌های لازم را در محتوای جانبی انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که بازی ارزش تجربه‌ی بالایی داشته باشد.

آرپی‌جی (RPG) / 9 از ۱۰

جاش تولنتینو (Josh Tolentino) از رسانه‌ی آرپی‌جی خاطرنشان کرده که این اثر ترکیبی از فلسفه‌های طراحی گذشته و حال است:

جدای از مشکلات جزئی، Final Fantasy ۷ Rebirth گسترش بزرگی از حس امکان و احتمالاتی است که توسط نسخه‌ی قبل ایجاد شده است. به عنوان یک بازی، این اثر ترکیبی منحصر به فرد و عاشقانه از فلسفه‌های طراحی گذشته و حال است که مقیاس مدرن را با قدردانی عمیق و طولانی مدت برای شخصیت‌هایش تقویت می‌کند. من نمی توانم صبر کنم تا ببینم سازندگان در آینده چه برنامه‌ای دارند.

گیم‌اینفورمر (Game Informer) / 8.5 از ۱۰

وزلی لبلانک (Wesley LeBlanc) از گیم اینفورمر، این اثر را نامه‌ای محترمانه به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های نقش‌آفرینی خوانده است:

چند مشکل مانند یک دنیای باز متورم و گاها خسته‌کننده و ریتم ناهموار، اوج‌ گرفتن‌های بازی را تهدید می‌کند اما یک داستان هیجان‌انگیز و به خوبی روایت شده شده با پایانی شایسته، تقریبا باعث شد که نواقص را فراموش کنم. می‌توان گفت که نتیجه‌ی نهایی یک نامه‌ی عاشقانه‌ی ناقص اما عمیقا محترمانه به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ بازی است.

یوروگیمر (Eurogamer) / 4 از ۵

اد نایتینگل (Ed Nightingale) از یوروگیمر نیز نسخه‌ی جدید فاینال فانتزی را تجربه‌ای تازه می‌شمارد:

در حالی که این اثر هنور هم به صورت کلی همان فاینال فانتزی ۷ با آزمایش‌های علمی و رویداد‌های کیهانی و تئوری‌های توطئه است، با ین حال تجربه‌ی تازه‌ای است البته تجربه‌ای که یش از حد با محتوا پر شده است و در پایان، تا حدودی تحت فشار نسخه‌ی اصلی به عنوان یک بازی پیشگامانه با یک پیچ و تاب اوریجینال که در سال ۱۹۹۷ جهان را شوکه کرد، قرار می‌گیرد.

بازی Final Fantasy VII Rebirth در تاریخ ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند) سال جاری برای پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد. این اثر تا این لحظه موفق شده تا از مجموع ۱۲۵ نقد منتشر شده، نمره‌‌ی متای ۹۲ را در وبسایت متاکریتیک بدست آورد.

می‌توانید در ادامه برخی نمرات داده شده به بازی را ببینید.

 • PlayStation Universe: نمره‌ی ۹.۵ از ۱۰
 • Screen Rant: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • VGC: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • GameSpot: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • Game Informer: نمره‌ی ۸.۵ از ۱۰
 • Eurogamer: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • IGN: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • CGMagazine: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • +GamesRadar: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Hardcore Gamer: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • God is a Geek: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • Destructoid: نمره‌ی ۹.۵ از ۱۰
 • Gamer.nl: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • The Enemy: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • Gamereactor UK: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Push Square: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • PC Games: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • Siliconera: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • TheGamer: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Guardian: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • Slant Magazine: نمره‌ی ۸ از ۱۰

منبع: GameSpot

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *