فهرست بستن

بهترین زمان ورزش در رمضان چه موقع است؟ • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

وقتی قرار است روزه بگیرید یعنی الگوی خواب شما از حالت نرمال خارج می‌شود، مصرف مایعات در طول روز قطع می‌شود و در نتیجه پیروی از یک برنامه‌ی ورزشی همیشگی می‌تواند سخت باشد. اما وقتی بهترین زمان ورزش در رمضان را بدانید و تمرین‌های مناسب را در ساعت‌های مناسب انجام دهید متوجه می‌شوید که بدون تحمل سختی به انجام ورزش روزانه ادامه می‌دهید. در این مطلب از دیجی‌کالا مگ قرار است به شما از بهترین زمان برای ورزش در ماه رمضان، تمرین‌های مناسب این ماه و نکات مهم ورزش در ماه رمضان بگوییم.

تمرین‌های ورزشی مناسب ماه رمضان

بهترین زمان برای ورزش در ماه مبارک رمضان

تمرین‌های قدرتی، هوازی و کششی از تمرینات مناسب برای ماه رمضان هستند. این تمرینات بدون از دست دادن عضلات و بدون کاهش سرعت متابولیسم می‌توانند عضلات شما را قوی کرده و تناسب اندام شما را حفظ کنند. روزانه ۳۰ دقیقه ورزش هوازی به صورت آرام می‌تواند باعث چربی سوزی در ماه رمضان شود، مخصوصا اگر قبل از افطار انجام شود. البته ممکن است بعد از تمرین کمی افت فشار داشته باشید و به همین دلیل گرم و سرد کردن بدن را نادیده بگیرید.

اگر قصد دارید تمرینات قدرتی را در ماه رمضان ادامه دهید باید ابتدا تمرینات قسمت بالایی بدن را انجام دهید و سپس به سراغ نیم‌تنه‌ی پایینی بیایید تا دچار افت فشار نشوید. تمرینات کششی هم لازمه‌ی ورزش کردن در ماه رمضان است چون از بروز هر گونه مشکل در تمرینات بعد از ماه رمضان جلوگیری می‌کند.

۳۲۶,۰۰۰

۲۷۷,۱۰۰

تومان

بهترین زمان ورزش در رمضان

بهترین زمان ورزش در ماه رمضان چیست

اگر می‌خواهید بدانید که بهترین زمان برای ورزش در ماه رمضان، چه ساعتی است؟ باید به زمانی که روزه هستید، دمای هوا و نوع ورزشی که انتخاب می‌کنید، دقت کنید. با توجه به عدم مصرف مایعات از طلوع تا غروب خورشید بهتر است فشار بیش از حد به بدنتان وارد نکنید و تا سلامتی‌تان با خطر مواجه نشود.

انجام تمرینات سنگین همراه با وزنه را نباید در زمان بین سحری تا افطار انجام دهید. همچنین تمرینات هوازی خود را به هفته‌ای ۲ جلسه کاهش دهید. ورزش کردن در حالت ناشتا (یعنی وقتی که روزه هستید) دشوار است پس پیدا کردن بهترین زمان ورزش در رمضان می‌تواند راز ادامه دادن تمرینات در طول این ماه مبارک باشد.

کارشناسان ورزشی توصیه می‌کنند که تمرینات قدرتی را دقیقا قبل از افطار انجام دهید. در صورتی که تمایل دارید بعد از افطار به این تمرینات بپردازید حتما افطار سبک بخورید تا در زمان تمرین احساس ناراحتی نداشته باشید. همچنین بهتر است زمان تمرینات خود را نسبت به حالت عادی به مدت ۱۵ دقیقه کاهش دهید.

یعنی اگر در حالت عادی یک ساعت ورزش می‌کنید در ماه رمضان ۴۵ دقیقه تمرین کنید. با تمام این توصیفات، ۴ بازه‌ی زمانی در طول روز به عنوان بهترین زمان ورزش در ماه رمضان برای لاغری انتخاب شده است که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

۹۰ دقیقه قبل از غروب آفتاب

یک تمرین سبک در زمان خنک‌تر روز و نزدیک به افطار به شما کمک می‌کند که بعد از ورزش مستقیم سراغ سفره‌ی افطار بروید و به راحت آب بنوشید. جالب است بدانید که نوشیدن آب با معده‌ی خالی مزایای بسیاری دارد که به راحتی می‌توانید در ماه رمضان از آن‌ها بهره‌مند شوید. توصیه می‌شود تمریناتی که در این زمان انجام می‌شود بیشتر مقاومتی با تکرارها و وزنه‌های کمتر از حالت عادی باشد و میزان تمرینات کششی هم بیشتر شود. یک پیاده‌روی سریع و کوتاه یا دویدن سبک می‌تواند انتخاب خوبی برای تمرین در این زمان باشد. در واقع این بهترین تایم ورزش در ماه رمضان است.

بعد از شام

انجام ورزش‌های هوازی بعد از شام سخت است اما انجام تمرینات مختلف با وزنه بعد از افطار کاملا مناسب است. پس در روزهایی که قصد دارید با شکم پر ورزش کنید حتما یک افطار پروتئینی بخورید و به میزان کافی آب با خود به همراه داشته باشید. پس شاید بتوان گفت که این بهترین زمان ورزش بدنسازی در ماه رمضان است.

بین ساعت ۱۱ شب تا ۲ بامداد

اگر از دسته افراد شب بیدار هستید بهترین ساعت ورزش در ماه رمضان برای شما از ۱۱ شب تا ۲ صبح است. در این زمان تمام غذایی که در افطار و شام خورده‌اید هضم شده و آبرسانی کامل هم به بدن انجام شده است. پس اگر استراحت خوبی بعد از غذا خوردن داشته‌اید می‌توانید ورزش را شروع کنید. بعد از ورزش هم می‌توانید یک خواب کوتاه داشته باشید و برای سحری با انرژی کافی بیدار شوید.

بین ساعت ۳ تا ۴ صبح

این بهترین زمان برای افرادی است که عادت دارند زود از خواب بیدار شوند. شما می‌توانید قبل از سحری به خوبی ورزش کنید چون هم در شب گذشته غذای کافی خورده‌اید و هم بدنتان به خوبی هیدراته است. در این زمان با خیال آسوده ورزش کنید و هر مقداری که نیاز داشتید آب بخورید، سپس سحری را نوش جان کرده و استراحت کنید.

مرور کلی

اگر به صورت مداوم ورزش می‌کنید احتمالا دوست ندارید در ماه رمضان تمرینات ورزشی خود را قطع کنید. به همین دلیل باید با بهترین زمان ورزش در رمضان آشنا باشید تا بتوانید برنامه‌ی ورزشی خود را ادامه دهید. در این مطلب بهترین زمان‌های انجام ورزش در ماه رمضان را به شما معرفی کرده‌ایم تا بتوانید در کنار روزه‌داری، روتین تناسب اندام و ورزش کردن خود را هم رعایت کنید.

این مطلب صرفا جنبه‌ی آموزش و اطلاع‌رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه‌های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه‌ی رفع مسؤولیت دیجی‌کالا مگ را بخوانید.

منبع: thenationalnews

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *