فهرست بستن

اپل می‌خواهد ربات‌های خانگی تولید کند • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

مارک گورمن، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، در جدیدترین گزارش خود نوشته که اپل روی یک پروژه برای توسعه‌ی ربات‌های شخصی کار می‌کند. مهندسان اپل در حال آماده‌سازی یک ربات متحرک هستند که می‌تواند افراد را در خانه دنبال کند. همچنین، این غول دنیای آیفون یک دستگاه رومیزی پیشرفته با قابلیت حرکت دادن نمایشگر با استفاده از بازوهای رباتیک آماده کرده است.

گورمن اضافه می‌کند که توسعه‌ی نمایشگر رباتیک در مراحل پیشرفته‌تری نسبت به ربات متحرک خانگی اپل قرار دارد. او با این حال گزارش می‌دهد که این صفحه‌نمایش رباتیک «در طول سال‌ها بارها به برنامه‌ی تولید محصولات شرکت اضافه و حذف شده است.» با توجه به سابقه‌ی این محصول، گورمن در طول سال‌های گذشته به طور مرتب جزئیاتی درباره‌ی محصولی شبیه به آیپد با یک بازوی رباتیک برای خانه گزارش می‌داد.

حالا چه چیزی تغییر کرده است؟ اول اینکه، اپل با لغو پروژه‌ی خودروی برقی در سال جاری، مسیر را برای دسته‌ی محصول بعدی خود هموار کرد. هوش مصنوعی و علاقه‌ی مداوم به فناوری خانه‌ی هوشمند نیز زمینه‌ساز علاقه‌ی اپل به رباتیک خانگی شده است. هرچند، شبیه به پروژه‌ی خودرو، تسلا پیش‌تر کار خود را روی پروژه‌ی رباتیک اختصاصی‌اش به نمایش گذاشته است.

گورمن در ادامه، سخت‌افزار رباتیک رومیزی را به‌عنوان چیزی توصیف می‌کند که «نمایشگر را قادر می‌سازد تا تکان‌های سر فرد در جلسه‌ی فیس‌تایم، مثل تکان دادن سر به نشانه‌ی تأیید را تقلید کند. همچنین این نمایشگر قابلیت‌هایی برای اینکه به‌طور دقیق روی یک فرد خاص در میان جمعیت، طی یک تماس ویدیویی قفل کند، خواهد داشت.»

برخی موانع شامل ساخت محصولی با قیمت مناسب و کسب تأیید مدیران برای پیشرفت پروژه است. با این حال، گورمن تأکید می‌کند که آگهی استخدامی اپل به‌طور علنی به محصولات نسل بعدی این شرکت که از رباتیک و هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، اشاره کرده است؛ بنابراین نشانه‌های بیرونی از فعالیت این بخش وجود دارد.

۴۲,۹۰۰,۰۰۰

تومان

منبع: MacRumors

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *